Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co powstrzymuje Cię przed realizacją swoich celów i marzeń?

Podpowiem Ci, to strach. Niestety nie tylko Ty masz z nim problem, ludzie na całym świecie boją się porażki, sukcesu albo czegoś, co znajduje się pomiędzy.  Był czas kiedy to wszystko postrzegałem tak samo jak większość ludzi, ale odnalazłem sposób na pokonanie tego lęku, dlatego też chcę się tym sposobem z Tobą podzielić, abyś mógł w końcu zacząć realizować swoje marzenia.  Rozwieje trochę Twoje obawy i pokaże Ci , jak krok po kroku możesz zacząć zmieniać swoje życie.

Strach nie wiąże się tylko z pracą, ale z całym życiem. Nie ma ludzi doskonałych, każdego z nas czasem dopadają wątpliwości. Klucz do sukcesu kryje się w tym, żeby nie dać się temu kontrolować.  Najczęściej gnębi nas lęk przed odrzuceniem, porażką, upokorzeniem lub po prostu boimy się, że popełnimy błąd.

Jakie są najlepsze sposoby na pokonanie strachu? Konsekwentne decyzje, zaangażowanie i działanie. Zdecyduj co zamierzasz robić, zaangażuj się w to i rób to konsekwentnie, niczego nie odkładaj na później.

Uznałem, że marketing bezpośredni jest właśnie dla mnie i zrobiłem wszystko, aby być w tym dobrym. Wierzyłem w to samo co student medycyny, który wie, że nie będzie się zajmował tylko cały czas najprostszymi przypadkami. Jest on również świadomy tego, że musi każdego dnia doskonalić swoje umiejętności, aż będzie mistrzem w tym co robi, a jego praktyka zawodowa zacznie przynosić poważne dochody. Powiedziałem sobie, że nie ma już odwrotu, spaliłem wszystkie mosty strachu i wątpliwości.  Ty również możesz podjąć te same kroki co ja, które pomogą Ci przezwyciężyć strach i odnieść sukces w swoim zawodzie lub biznesie!

Oto 7 kroków, które pomogą Ci przezwyciężyć strach:

1. Wątpliwości- nie pozwól im wtargnąć w swoje życie i nie poddawaj się im. Podejmij decyzję, czy chcesz wierzyć, czy wątpić.

2. 100% zaangażowania. Zaangażowanie niszczy strach i wątpliwości. Trzymaj się planu i walcz z przeciwnościami, które się pojawią.

3. Otocz się ludźmi, którzy myślą podobnie jak Ty, mają marzenia i plany i nie boją się ich realizować.

4. Bądź aktywny. Pamiętaj, że bezczynność otwiera drzwi do strachu.

5. Rozwijaj swoje umiejętności. Słuchaj rozmów konferencyjnych, bierz udział w seminariach.

6. Codziennie wykorzystuj swoje umiejętności. Skup się na tym, żeby dobrze wykorzystać swój czas oraz na działaniach, które pozwalają na osiągnięcie najlepszych rezultatów. Jeżeli Twój zawód związany jest ze sprzedażą, to większość swojego czasu powinieneś spędzić na przyciąganiu klientów (reklamy, rozmowy).

7. Nigdy się nie wycofuj, nie ma miejsca na strach.

Jeżeli chcesz zbudować dla siebie lepszą przyszłość, nie możesz sobie pozwolić na życie w strachu. Inwestuj w siebie i swój rozwój.