Cześć.
Dużo mówi się o  zarabianiu pieniędzy i inwestowaniu.  Mało natomiast o długach. Myślę, że długi to rodzaj współczesnego niewolnictwa.
Pytanie – jak skończyć ze współczesnym niewolnictwem?
Długi są podstępną i w dużej mierze niezauważona formą niewolnictwa, które wciąż dominuje na całym świecie  i może faktycznie być częścią Twojego stylu życia. Pomyśl – nie jesteś niewolnikiem? Zrobienie z Ciebie niewolnika, to jest to czego chcą „oni”, pracujesz na swojego szefa, pracujesz swoim długiem na banki, jest to sytuacja ogólnie akceptowalna, i mało tego popierana przez rządy większości krajów.  Nie popełniaj tego błędu, jeśli jesteś w długach, jesteś współczesnym niewolnikiem. Ale, czy jest sposób, aby uwolnić się z kajdan długu na dobre?!

Myślę, że jednym ze sposobów jest zwiększenie szybkości z jaką spłacamy dług. Przykładowo jeśli minimalna spłata na karcie kredytowej wynosi 100 zł to spłacajmy 200 zł. Drugim sposobem, może trochę nudnym, jest zapisywanie wydatków, planowanie budżetu. Dodatkowo możemy inwestować pieniądze zaoszczędzone na dodatkowych przyjemnościach, a zwrot z inwestycji pakować w dług.
To bardzo ważne, aby dowiedzieć się, co jest nam niezbędne do życia, a co jest  luksusem obecnie nam zbędnym.  Wygrajmy najpierw wojnę z naszymi długami, a kiedy się finansowo już uniezależnimy, możemy wtedy śmiało żyć swoim luksusowym stylem życia i robić, to co chcemy.
Większość ludzi zrezygnowało ze swojej wolności finansowej wydając wszystko co zarabiają, lub nawet więcej, tylko po to by nie rezygnować ze swojego stylu życia.  Jadąc do pracy hod-dog na stacji, potem można zjeść obiad w restauracji za rogiem  biura, w drodze do domu market, gdzie kupujemy wiele rzeczy nam niepotrzebnych, a wieczorem może jakiś zakup w internecie.
Większość ludzi jest  zaskoczona, że mają średnio 500 złotych dodatkowych pieniędzy, które marnują każdego miesiąca. Jeśli zdecydujesz się przestać wydawać te pieniądze w głupich miejscach i szybciej odkładać pieniądze na spłatę swojego długu,  okaże się, że twój dług znika bardzo szybko, a Twoje konto bankowe rośnie.
Tak, musisz przestrzegać zasad. Tak, to wymaga dyscypliny i wytrwałości. I  należy konsekwentnie stosować te zasady w czasie, jeśli chcesz zobaczyć, długotrwałe rezultaty. Nie  znaczy to, że nie możesz nadal dobrze się bawić!
Osoba nieodpowiedzialna finansowo będzie wydawać powiedzmy 1000 zł miesięcznie na co chce, ubrania, biżuterię, restauracje.
Można te zachcianki zmniejszyć powiedzmy do 500 zł, a pozostałą kwotę przeznaczyć na spłatę zadłużenia. Musisz tylko zdać sobie sprawę na co wydajesz pieniądze i czy to jest Ci konieczne do życia.
Rzeczywistość jest taka, że  korporacje są coraz bardziej bogate dzięki rozbudzaniu  naszych pragnień. Oni pozostają bogaci z powodu naszego braku samokontroli. Naprawdę trzeba się zatrzymać i zadać sobie pytanie:” Czy nadal chcę tonąć w długach, być niewolnikiem finansowym, czy też nie chcę. Może jednak chcę zacząć budować swoją niezależność finansową?”
Wyobraź sobie, co by się stało, gdybyś przestał wydawać pieniądze w głupich miejscach, i postanowił spłacić w zamian dług. Wyobraź masz mały dodatkowy budżet, który inwestujesz.  Pozwala Ci to spłacić długi. Wyobraź sobie, że masz pieniądze dla rodziny, w tym długo oczekiwane wakacje marzeń i nie musisz się z tego powodu zapożyczać.
Myślę, że  jest to możliwe! To może być twoje życie! Możesz mieć ten rodzaj wolności! Trzeba tylko opuścić swoją strefę komfortu, rozejrzeć się za dodatkowymi możliwościami finansowymi. Zacząć szybciej spłacać długi, wyzwolić się i żyć potem po swojemu. Może to trochę potrwać. Wiem o tym z własnego doświadczenia. Sam takiego stanu jeszcze nie osiągnąłem, ale do niego zmierzam.
Postanów to teraz. Teraz twoja kolej! Zrób to dla swojej rodziny. Zrób to dla swojej społeczności. Zrób to dla siebie.  Zrób to dla swojej przyszłości!
Mówiąc o swojej społeczności … mam na myśli to , że swoim przykładem możesz zarazić innych. Jest tak wielu ludzi, którzy zmagają się z problemami finansowymi, pomóż im swoim przykładem, zachęć do podobnych działań. Opublikuj ten wpis na swojej stronie na Facebooku.
To naprawdę świetny sposób, aby rozszerzyć swoje wpływy i przedstawić Cię jako kogoś, kto naprawdę troszczy się o to by  pomóc innym, aby odnieśli sukces.
Życzę Ci samych sukcesów.