Najlepsza z inwestycji jaką możesz zrobić… co  to może być?

Cześć  witam Was tu Michał.
Wiadomo, że inwestycje  stanowią podstawę budowania trwałego bezpieczeństwa finansowego. Jednak dzisiaj, chciałbym omówić ważną inwestycję,  ba  zdecydowanie najważniejszą jaką kiedykolwiek można zrobić!
To nie jest jakiś sekret, wskazówka akcji, nie najgorętszy trend na rynku, nawet nie najnowsze notowania giełdowe, czy jakiś cudowny program do Forex . To jesteś  Ty! Twój dochód i Twoje  umiejętności są bezpośrednio ze sobą związane. To jedna z tych inwestycji, która nie wiąże się z ryzykiem i zawsze ma wysoki zwrot z inwestycji. Numer jeden, nigdy nie stracisz, na pewno zyskasz, to jest na pewno  inwestycja w siebie. Nawet jakakolwiek inwestycja.
Spójrzmy prawdzie w oczy, jeśli  nasz zestaw umiejętności jest przeciętny, to prawdopodobnie mamy przeciętną pensję z niewielką szansą na awans w swojej karierze. Jeśli nie popracujesz, aby poprawić swoich umiejętności, będziesz prawdopodobnie nadal tkwił w „przeciętności” na zawsze.

Umieścić swoją karierę na dobrej drodze. Poszukaj w sobie tego, czym naprawdę lubisz się zajmować. To może być sport, dziedzina nauki albo sztuki, hobby ? możliwości są nieograniczone. Pamiętaj, że nikt Ci tego nie powie ? tylko Ty to wiesz.

Cytat:
Wszystko sprowadza się do najważniejszego pytania. Jeśli nie zamierzasz być sobą, to kto nim będzie?
– Roger W. Sparks
Czy boisz się tak zwanego „szklanego sufitu” i ograniczeń w swojej karierze? Czy czujesz czasami, że awansów, ani rozwoju Twojej kariery nie ma  w zasięgu wzroku? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, że to może nie firma, lub Twój biznes Cię powstrzymuje? To może być twój sposób myślenia! Możesz przebić szklany sufit, uruchomić swoją karierę i wystartować jak rakieta w kosmos. Ja cały czas stawiam na rozwój. Z wykształcenia jestem leśnikiem. Pracowałem w Nadleśnictwie, potem miałem firmę tradycyjną, w międzyczasie zajmowałem się MLM, pracowałem też w ubezpieczeniach i nadal to robię. Zainteresowałem się marketingiem Internetowym i byłem uczestnikiem pierwszej edycji kursu Internetowy Milioner. Następnie uzyskałem dofinansowanie z Programu Innowacyjna Gospodarka i stworzyłem między innymi narzędzie do e-mail marketingu. Byłem uczestnikiem wielu kursów i szkoleń, sam szkoliłem na przykład na zjeździe Forum Ebiznesy w 2010 roku. Robiłem jeszcze wiele innych rzeczy w życiu z mniejszym, lub większym powodzeniem, ale jak widzisz cały czas się rozwijam i niektórzy znajomi mówią mi, że jestem „człowiekiem renesansu”.
Słyszysz, co mówię? Jeśli szukasz sposobu jak uwolnić się od bieżącej rutyny, to musisz zainwestować w swoje umiejętności. To sprawi, że będziesz bardziej wartościowy na rynku, a to pozwoli również w perspektywie zwiększyć Twoje dochody.
Jeśli masz pracę, prawdopodobnie pomyślałeś już o tym żeby skończyć naukę. Postanowiłeś przestać rozwijać swoje umiejętności i zasiedziałeś się w przeciętności, w swojej strefie komfortu.  Co gorsza, Ty nie stanąłeś w miejscu, Ty się cofasz, Twoja wartość na rynku maleje. Drobnymi ruchami zbliżasz się do utonięcia.
Rynek ciągle się zmienia, rozwija się. Jeśli nie uczysz się nowych umiejętności, a bazujesz tylko na tych, których nauczyli Cię w szkole lub na uczelni, masz już za sobą drogę do rozwoju.
Jeśli udajesz się do lekarza, to mniejsze znaczenie ma , gdzie ukończył on uczelnię, ważniejsze jest czy cały czas praktykuje i rozwija się, gdyż w medycynie cały czas coś się zmienia i trzeba być na bieżąco.
Inny przykład. Odbyłeś może jakieś szkolenie z marketingu internetowego 6 lat temu? Czy nadal uważasz, że wszystko czego tam się dowiedziałeś działa do dziś? Będziesz nadal kurczowo trzymał się metod marketingowych, które już dziś nie działają? To co było dobre 6 lat temu, dziś może już nie działać. Wszechświat lubi szybkość. Czasy mamy takie, że wszystko zmienia się coraz szybciej.
Może nie do końca jest to dobre, ale to temat na inne przemyślenia.  🙂
Dzisiaj chciałbym, abyś pomyślał o zrobieniu dwóch dużych inwestycji w siebie:
? Jakie umiejętności masz, a tracą wartość? Jak można je odświeżyć, zaktualizować lub lepiej wykorzystać te zestawy umiejętności?
? Jakich nowych umiejętności możesz się nauczyć i zwiększyć wartość Swojej wiedzy?
Każdy ma coś wyjątkowego do zaoferowania na rynku. Czy chcesz, aby Twoje umiejętności, były pomijane lub stawały się nieaktualne? A może chcesz rozwijać swoje umiejętności i swoją wartość, mając w perspektywie wzrost dochodów?
Odpowiedz sobie na pytanie, jakie nowe umiejętności chcesz udoskonalić, lub jakich chcesz się nauczyć. I upewnij się, że to Ci się podoba.  Podziel się tą wiadomością z bliskimi i znajomymi.

Pozdrawiam Cię serdecznie

Michał