Witaj drogi czytelniku.

Po co ten blog? Przecież blogów o MLM jest mnóstwo w sieci. Poza tym, Multi Level Marketing nie cieszy się w Polsce dobrą renomą.

Myślę jednak, że zacznie się to pomału zmieniać.  Mam zamiar dołożyć swoją cegiełkę do poprawy wizerunku branży. Nie mam jednocześnie zamiaru nikogo na siłę przekonywać do tego typu działalności. Ja uważam, że to świetny biznes dla ludzi, którzy chcą zmienić swoje  życie.   Jeśli jesteś zdeterminowany na osiągnięcie sukcesu, stawiasz na własny rozwój, a jednocześnie brak Ci znacznych środków na uruchomienie tradycyjnego biznesu to jest to dobry biznes dla Ciebie.

Tak to zdanie powyżej to oklepany truizm  – powiesz,  większość  ludzi z networku tak pisze na blogach lub mówi w ten sposób.

Chcę Cię jednak przekonać, że tak jest. Oczywiście nie jest tak, że nie zainwestujesz nic. Będziesz musiał zainwestować – chociażby swój czas, w niektóry firmach wymagany jest pakiet startowy (na szczęście coraz rzadziej). Pamiętaj tylko, że zanim podejmiesz współpracę z jakąkolwiek firmą działającą w MLM  zwróć uwagę na dwie według mnie najważniejsze sprawy:

  • sponsor – musi to być osoba, która Cię zainspiruje do działania,
  • firma i produkt musi generalnie Ci „leżeć”, musisz być przekonany do produktu i do firmy, ja nie wyobrażam sobie sytuacji w której sprzedaje coś do czego nie mam przekonania.

Koniec i kropka, jeśli produkt Ci nie odpowiada nie pchaj się i nie staraj na siłę robić biznesu.

W networku nie sprzedajmy używając profesjonalnych technik sprzedaży, sprzedajmy poprzez inspirację. Jak masz zainspirować kogoś do zakupu jeśli sam nie jesteś przekonany do produktu?