Z cyklu – życie codzienne. 😉

Czyli, jak Twoje życie i przykład, który dajesz swoim dzieciom kształtuje ich postawy i jak to ma się do bycia liderem.

Jako rodzice mamy głębokie pragnienie, aby nasze dzieci wyrosły na honorowych i odpowiedzialnych dorosłych . Pragniemy, aby nasze dzieci odniosły sukces finansowy, sukces towarzyski i właściwie to sukces w każdej dziedzinie życia. Mamy tę nadzieję , że będą one unikać błędów, które my zrobiliśmy i że osiągną wyniki lepsze niż my sami.
Dokładamy wszelkich starań, aby dać naszym dzieciom najlepszy start w życiu . Czasami  nam się to uda, a innym razem nie.
Musimy podjąć świadomą decyzję , aby stać się najlepszym możliwym przykładem dla naszych dzieci. Czy ono zawsze na mnie patrzy?  Jak myślisz?

Dzieci zawsze pójdą za Twoim przykładem . Bez względu na to , jakiego rodzaju przykład im dajesz, będą tego wzorca przestrzegać.

Jak to? –  to znaczy, że  dzieci nie pochodzą z Podręcznika – instrukcji obsługi???
Nie wiem czy zauważyłeś,  ale po porodzie rodzice uważają, ze ich dzieci są najlepsze i nie muszą za wiele robić – one będą najlepsze.  Niestety taki jest plan większości ludzi. Dzieci nie pochodzą z Podręcznika użytkownika, nie ma jednej instrukcji na wychowanie, więc to nam rodzicom musi zależeć, żeby mieć udane dzieci. Musimy podchodzić indywidualnie do każdego młodego człowieka.  Nie ma przycisku – kliknij, aby uzyskać więcej wiadomości na temat „instrukcji obsługi”.

Jeśli nadal to czytasz to nie oburzaj się, każdy chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Sam mam dwójkę wspaniałych chłopaków.

Dzieci widzą  o wiele więcej niż nam się wydaje. Łapią bardzo  szybko, a nasze nawyki szybko stają się ich nawykami. Nasz sposób myślenia staje się szybko ich sposobem myślenia .
Twoje dzieci są trochę Twoją kopią  i będą robić to, co Ty robisz. Będą wydawać, lub oszczędzać, będą tak spędzać czas jak Ty to robisz, będą podobnie mówić i  jeść. Podobnie będą wynosić z domu wzorce pracy lub biznesu.

Gdy widzą, że  zatrzymujecie się w  sklepie spożywczym w drodze do domu i kupujecie więcej żywności, kiedy macie spiżarnię pełną jedzenia, wiecie jaką wiadomość wysyłacie do swoich  dzieci ?  Mówi im, że to jest w porządku, żeby kupować w nadmiarze tylko dlatego, że mają pieniądze.  Inny przykład,  idziesz na zakupy po kolejną  parę czarnych butów, lub nowy telefon komórkowy i płacisz kartą kredytową, pokazujesz im, że to jest w porządku, aby się zadłużać.

Czy Twoje dzieci widzą, że  spędzasz zbyt dużo czasu przed lustrem,  negatywnie komentujesz swoją wagę i wygląd?

Czy spędzają Państwo full czasu na siłowni, lub wręcz odwrotnie zalegacie na kanapie przed telewizorem, zdrowo się odżywiacie a może nie zwracacie na to uwagi?
Czy dzieci słyszą komentarze z Waszej pracy, plotki – „ten powiedział to, ten tamto, głupi szef, albo słynne nienawidzę poniedziałków.
Próbuję powiedzieć, że dzieci pójdą za Naszym przykładem. Nawet jeśli nie chcą to w dorosłym życiu będą postępować jak My.

Jeśli więc chcemy kogoś zmienić – zacznijmy od siebie.

W rzeczywistości,  dotyczy to również firm, liderów w tych firmach, nauczycieli, przedsiębiorców, pracowników, liderów społecznych.
Jesteśmy  tym co wyniesiemy z naszego środowiska – jesteśmy produktem naszego środowiska. Pracownicy są wytworem swojego środowiska – biuro. Uczniowie są wytworem swojego środowiska –  klasa . Twoje dzieci są wytworem swojego środowiska.
Są rzeczy w naszym życiu, że nigdy  ( świadomie lub podświadomie ) nie wpłyniemy na nikogo innego bardziej niż siebie. Drugi krok do pozycji lidera, czy roli matki, menedżera , nauczyciela, dyrektora generalnego lub lidera społeczności lokalnej,  jest taki, że nie jesteś już sam, że inni biorą z Ciebie przykład. Oni Cię obserwują. To musi być dobry przykład. Nie możesz wymagać od współpracowników, żeby robili określone rzeczy, jeśli Ty sam ich nie robisz.

Niektórzy nie zgodzą się ze mną inni zdadzą sobie sprawę,  że mają, nawet  o tym nie wiedząc, być przykładem dla swoich dzieci , który to przykład nie  ustawia ich na sukces. Dla Innych będzie to komunikat potwierdzenie, że są na dobrej drodze, i że w ten sposób zapewnią swoim dzieciom  najlepszy start w życiu.

Teraz,  już wiesz, że  Twoje działania mają ogromny wpływ na życie innych ludzi, trzeba podjąć odpowiedzialne  decyzję, aby dawać odpowiedni przykład.  Zarówno w swoich słowach, jak i czynach.  Osoby dla których jesteś liderem będą Cię obserwować i będą Cię replikować, zwłaszcza Twoje dzieci. Więc wybierz świadomie  i  ustaw swoje dzieci na sukces, a nie w sposób niezamierzony  na porażkę .

Mam nadzieję, że to co napisałem będzie dla Ciebie pomocne i wzmocni pewne  rzeczy, abyś  zaczął  budować solidne podstawy dla swoich dzieci. Tak czy inaczej, chcę  żebyś wiedział, że ja wierzę w Ciebie.  Życzę Ci   inteligentnych, silnych, udanych dzieci i naprawdę wierzę, że możesz to zrobić ! Bądź dla nich liderem. Bądź również liderem we własnym biznesie. Szczególnie w biznesie MLM. Wtedy zaczną się dziać cuda. Naprawdę.
Jeśli ten wpis Ci się spodobał proszę poleć go na FB,  zostaw komentarz poniżej.